Skip to content

215 Otis Bog RoadTuckerton, NJ 08087

Built 1974

Last Sale Date
Oct 24, 2012

Property Information

Block264
Lot35
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1401

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R 1066
Dwellings1
ZoningGB
Sq Footage1,066
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,000
49%
Improvement Value:$57,800
51%
Total Assessment$112,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,342+4.4%
2024$3,202+5.7%
2023$3,029+1.3%
2022$2,989+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1974