Skip to content

23 Letts Landing RoadWaretown, NJ 08758

Built 1955

Owner
---
Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Dec 13, 2024

Property Information

Block129
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR-HH
Sq Footage500
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$87,500
52%
Improvement Value:$81,300
48%
Total Assessment$168,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,547+19.2%
2024$2,137+8.7%
2023$1,966+1.3%
2022$1,940+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000
Sq Ft500DeedBook 19882, Page 1704Recorded12/23/2024

Property Built

Built

Year Built: 1955