Skip to content

113 Marine RoadWaretown, NJ 08758

Built 2024
Vacant Land

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
Jun 22, 2021

Property Information

Block239
Lot50
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningWD
Sq Footage888
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$321,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$321,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,829-12.8%
2024$6,686+8.7%
2023$6,150+1.3%
2022$6,070+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2024

Property Sale

Sale
$275,000
Sq Ft888DeedBook 18555, Page 629Recorded6/30/2021