Skip to content

115 Marine RoadWaretown, NJ 08758

Built 2021

Last Sale Price
$157,500
Last Sale Date
Dec 23, 2020

Property Information

Block239
Lot51
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningWD
Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$297,000
98%
Improvement Value:$6,100
2%
Total Assessment$303,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,574-7.4%
2024$4,939+8.7%
2023$4,543+1.3%
2022$4,484+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2021

Property Sale

Sale
$157,500
DeedBook 18300, Page 1973Recorded2/5/2021