Skip to content

78 Holly DriveWaretown, NJ 08758

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 22, 2023

Property Information

Block81
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityOcean Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR-1A
Sq Footage480
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$116,200
60%
Improvement Value:$78,900
40%
Total Assessment$195,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,944+17.1%
2024$2,513+8.7%
2023$2,312+1.3%
2022$2,282+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952