Skip to content

1044 South Main StreetWest Creek, NJ 08092

Built 1950

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 20, 2024

Property Information

Block130
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page109

Building Details

Building Class16
Description1.5SF1G
Dwellings1
ZoningRA4
Sq Footage1,682
Acreage0.92

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$86,500
44%
Improvement Value:$108,000
56%
Total Assessment$194,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,829+1.0%
2024$4,783+5.9%
2023$4,516-0.1%
2022$4,522+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950