Skip to content

332 Morris BlvdManahawkin, NJ 08050

Built 1965

Last Sale Date
Jun 6, 2023

Property Information

Block159
Lot548
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,568
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$214,700
59%
Improvement Value:$146,900
41%
Total Assessment$361,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,729+1.0%
2024$8,642+6.1%
2023$8,146-0.1%
2022$8,157+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1965