Skip to content

10 Frank DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2017

Last Sale Price
$310,000
Last Sale Date
Aug 18, 2010

Property Information

Block161
Lot349
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,005
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$214,700
45%
Improvement Value:$265,100
55%
Total Assessment$479,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,913+1.0%
2024$11,798+5.9%
2023$11,141-0.1%
2022$11,155+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2017

Property Sale

Sale
$310,000
DeedBook 14674, Page 1515

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 5594, Page 126