Skip to content

1087 Jennifer LaneManahawkin, NJ 08050

Built 1957

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Oct 26, 2000

Property Information

Block172
Lot135
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage2,216
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$235,400
49%
Improvement Value:$248,900
51%
Total Assessment$484,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,025+1.0%
2024$11,909+5.9%
2023$11,245-0.1%
2022$11,260+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 10227, Page 830

Property Built

Built

Year Built: 1957