Skip to content

26 Jeri Ann DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1957

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Jun 28, 2021

Property Information

Block172
Lot138
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRR2A
Sq Footage1,624
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$214,700
52%
Improvement Value:$198,300
48%
Total Assessment$413,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,255+1.0%
2024$10,156+53.6%
2023$6,611-0.1%
2022$6,619+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$325,000
Sq Ft1,624DeedBook 18602, Page 897Recorded7/28/2021

Property Sale

Sale
$78,500
DeedBook 4286, Page 267

Property Built

Built

Year Built: 1957