Skip to content

588 East Bay AveManahawkin, NJ 08050

Last Sale Date
May 8, 1989

Property Information

Block229
Lot46
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page124

Building Details

Building Class10
DescriptionCOMMON ELEMENT
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.88

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
1992$2,806+27.4%
1991$2,203+18.6%
1990$1,857
Property History

Property Sale

SaleMulti
$190,000
DeedBook 4758, Page 864

Property Sale

SaleMulti
$65,000
DeedBook 4345, Page 203