Skip to content

756 East Bay AvenueManahawkin, NJ 08050

Commercial

Last Sale Price
$395,000
Last Sale Date
May 26, 2010

Property Information

Block229
Lot54
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page125

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningMU
Sq Footage9,000
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$149,900
29%
Improvement Value:$359,600
71%
Total Assessment$509,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,651+1.0%
2024$12,529+5.9%
2023$11,831-0.1%
2022$11,846+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$395,000
DeedBook 14611, Page 326