Skip to content

641 Beach AvenueManahawkin, NJ 08050

Last Sale Date
Nov 18, 2024

Property Information

Block296
Lot64
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page120

Building Details

Building Class10
Description1SCB
Dwellings1
ZoningP
Sq Footage2,332
Acreage7.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,100
22%
Improvement Value:$266,800
78%
Total Assessment$341,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,489+1.0%
2024$8,407+5.9%
2023$7,939-0.1%
2022$7,949+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0