Skip to content

1119 South Green StreetTuckerton, NJ 08087

Vacant Land

Last Sale Price
$137,000
Last Sale Date
Nov 19, 2021

Property Information

Block118
Lot18
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityTuckerton Boro
Tax Map Page18

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage624
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$70,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,178+9.8%
2024$1,984+105.5%
2023$965-1.0%
2022$975+0.2%
Property History

Property Sale

Sale
$281,000
DeedBook 12930, Page 373

Property Sale

Sale
$31,600
DeedBook 5363, Page 301