Skip to content

201 E Main StLittle Falls, NJ 07424

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 19, 2023

Property Information

Block168
Lot35
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,522
Acreage1.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$637,500
21%
Improvement Value:$2,417,700
79%
Total Assessment$3,055,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$101,799+1.5%
2024$100,272+2.2%
2023$98,133+0.9%
2022$97,247+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$1,300,000
DeedBook Z159, Page 297