Skip to content

10 Randolph PlLittle Falls, NJ 07424

Built 1949

Last Sale Price
$226,000
Last Sale Date
Jan 18, 2016

Property Information

Block168
Lot5
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,008
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$109,800
51%
Improvement Value:$106,700
49%
Total Assessment$216,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,214+1.5%
2024$7,106+2.2%
2023$6,954+0.9%
2022$6,891+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$226,000

To:

Sq Ft1,008DeedBook 2775, Page 141

Property Built

Built

Year Built: 1949