Skip to content

35 Notchcroft DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1950

Last Sale Price
$155,000
Last Sale Date
Nov 8, 1991

Property Information

Block171
Lot43
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,348
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$185,700
47%
Improvement Value:$208,500
53%
Total Assessment$394,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,885+1.6%
2024$12,688+2.2%
2023$12,412+0.9%
2022$12,297+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$155,000

To:

Sq Ft2,348DeedBook 129, Page 183

Property Built

Built

Year Built: 1950