Skip to content

13 Cheryl CtLittle Falls, NJ 07424

Built 1960

Last Sale Price
$197,500
Last Sale Date
Aug 22, 1994

Property Information

Block229
Lot34
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,298
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$173,200
52%
Improvement Value:$162,500
48%
Total Assessment$335,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,186+1.5%
2024$11,018+2.2%
2023$10,783+0.9%
2022$10,685+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$197,500

To:

Sq Ft2,298DeedBook 137, Page 5

Property Built

Built

Year Built: 1960