Skip to content

9 Zeliff AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1928

Last Sale Price
$267,000
Last Sale Date
Jan 8, 2021

Property Information

Block67
Lot31
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage896
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,000
36%
Improvement Value:$90,800
64%
Total Assessment$141,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,725+1.5%
2024$4,654+12.1%
2023$4,150+0.9%
2022$4,112+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$267,000

To:

Sq Ft896DeedBook 3970, Page 96

Property Sale

Sale

From:

To:

Sq Ft896DeedBook 3273, Page 72Recorded3/27/2018

Property Built

Built

Year Built: 1928