Skip to content

131-151 Eighth StPassaic, NJ 07055

Commercial

Last Sale Price
$535,000
Last Sale Date
Aug 9, 2006

Property Information

Block1027
Lot14

Dwellings---
ZoningM-2
Sq Footage---
Acreage0.99

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$182,700
99%
Improvement Value:$1,800
1%
Total Assessment$184,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,607+3.0%
2024$7,387+6.5%
2023$6,937+0.8%
2022$6,884+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$535,000

To:

DeedBook 1293, Page 193