Skip to content

287 Passaic StPassaic, NJ 07055

Built 2000
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 3, 2022

Property Information

Block1080
Lot14

Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$102,900
80%
Improvement Value:$26,400
20%
Total Assessment$129,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,331+3.0%
2024$5,177+6.5%
2023$4,862+0.8%
2022$4,824+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2000