Skip to content

269-271 Passaic St.Passaic, NJ 07055

Built 1990
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 19, 2024

Property Information

Block1080
Lot5

Assessment

Land Value:$95,000
88%
Improvement Value:$12,400
12%
Total Assessment$107,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,428+3.0%
2024$4,300+6.5%
2023$4,038+0.8%
2022$4,007+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1990