Skip to content

34-36 Aspen PlPassaic, NJ 07055

Commercial

Last Sale Price
$75,000
Last Sale Date
Jan 27, 2003

Property Information

Block1080
Lot30
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SCB/WHSE
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$77,900
19%
Improvement Value:$322,100
81%
Total Assessment$400,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,492+3.0%
2024$16,016+6.5%
2023$15,040+0.8%
2022$14,924+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$75,000

To:

DeedBook 548, Page 103