Skip to content

Pennington Ave Int(Block 2205 Lot 65)Passaic, NJ 07055

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 3, 2024

Property Information

Block2205
Lot65

Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,700
94%
Improvement Value:$4,000
6%
Total Assessment$66,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,750+3.0%
2024$2,671+6.5%
2023$2,508+0.8%
2022$2,489-9.6%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$310,000

From:

To:

DeedBook 2642, Page 269Recorded6/15/2015

Also conveyed in this deed

1 parcel