Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
30-32 Holsman StPaterson, NJ 07522
Commercial
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jun 9, 2000
Property Information
Block217
Lot3
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.09
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$40,600
97%
Improvement Value:$1,400
3%
Total Assessment$42,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,140 | +3.9% |
| 2024 | $2,059 | +9.5% |
| 2023 | $1,880 | +7.2% |
| 2022 | $1,754 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.