Skip to content

194 Presidential BlvdPaterson, NJ 07522

Commercial

Last Sale Price
$86,000
Last Sale Date
Apr 15, 2003

Property Information

Block219
Lot2

Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$27,700
84%
Improvement Value:$5,400
16%
Total Assessment$33,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,686+3.9%
2024$1,623+9.5%
2023$1,482+7.2%
2022$1,382+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$86,000

To:

DeedBook 631, Page 46