Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
37 Paterson StPaterson, NJ 07501
Last Sale Date
May 11, 2007
Property Information
Block3115
Lot14
Sq Footage---
Acreage0.06
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$35,000
86%
Improvement Value:$5,700
14%
Total Assessment$40,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,074 | +3.9% |
| 2024 | $1,996 | +9.5% |
| 2023 | $1,822 | +7.2% |
| 2022 | $1,699 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.