Skip to content

341 Graham AvePaterson, NJ 07501

Commercial

Last Sale Price
$440,000
Last Sale Date
Jan 9, 2004

Property Information

Block4208
Lot53
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2.7 F
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage2,166
Acreage0.03

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,500
11%
Improvement Value:$231,400
89%
Total Assessment$259,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,242+3.9%
2024$12,743+9.5%
2023$11,633+7.2%
2022$10,851+4.9%
Property History

Property Sale

Sale
$440,000

To:

Sq Ft2,166DeedBook 7296, Page 83