Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
97-101 Lily St(Block 503 Lot 34)Paterson, NJ 07522
Last Sale Date
Oct 28, 2024
Property Information
Block503
Lot34
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description1G
Dwellings---
ZoningR-2
Sq Footage---
Acreage0.03
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$34,100
28%
Improvement Value:$87,900
72%
Total Assessment$122,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,216 | +3.9% |
| 2024 | $5,982 | +9.5% |
| 2023 | $5,461 | +7.2% |
| 2022 | $5,094 | +8.3% |
Property History
No events match the selected filters.