Skip to content

363-365 21st AvePaterson, NJ 07501

Last Sale Date
Aug 29, 2016

Property Information

Block6412
Lot1
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2B1CB995E19THST
Dwellings---
ZoningB-2
Sq Footage10,000
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,000
21%
Improvement Value:$491,300
79%
Total Assessment$623,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$31,757+3.9%
2024$30,560+9.5%
2023$27,899+7.2%
2022$26,023+4.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$175,000
DeedBook O135, Page 221