Skip to content

50-92 Beckwith AvePaterson, NJ 07501

Last Sale Date
Feb 27, 2024

Property Information

Block6508
Lot2

Dwellings---
ZoningI-2
Sq Footage---
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$543,600
81%
Improvement Value:$126,700
19%
Total Assessment$670,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$34,152+3.9%
2024$32,865+9.5%
2023$30,003+7.2%
2022$27,985+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0