Skip to content

94-100 Beckwith AvePaterson, NJ 07503

Commercial

Last Sale Price
$500,000
Last Sale Date
Jun 3, 2021

Property Information

Block6508
Lot4

Dwellings---
ZoningI-2
Sq Footage1,200
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$145,400
81%
Improvement Value:$33,300
19%
Total Assessment$178,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,105+3.9%
2024$8,762+9.5%
2023$7,999+7.2%
2022$7,461+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$500,000

To:

Sq Ft1,200DeedBook 4058, Page 113