Skip to content

230-232 Lindbergh PlPaterson, NJ 07503

Commercial

Last Sale Price
$9,648,887
Last Sale Date
Jun 3, 2021

Property Information

Block6508
Lot7

Dwellings---
ZoningI-2
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$63,900
76%
Improvement Value:$20,200
24%
Total Assessment$84,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,285+3.9%
2024$4,123+9.5%
2023$3,764+7.2%
2022$3,511+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$9,648,887

To:

DeedBook 4058, Page 88