Skip to content

329-335 W Broadway(Block 702 Lot 503)Paterson, NJ 07522

Built 1950

Last Sale Date
Feb 12, 1987

Property Information

Block702
Lot503
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class35
DescriptionUNIT 8
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage695
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,000
40%
Improvement Value:$45,000
60%
Total Assessment$75,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,821+3.9%
2024$3,677+9.5%
2023$3,357+7.2%
2022$3,131+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950