Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
131 Belmont AvePaterson, NJ 07522
Last Sale Date
Jul 29, 2010
Property Information
Block705
Lot15
Sq Footage---
Acreage0.03
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$20,300
69%
Improvement Value:$9,200
31%
Total Assessment$29,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,503 | +3.9% |
| 2024 | $1,446 | +9.5% |
| 2023 | $1,320 | +7.2% |
| 2022 | $1,232 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.