Skip to content

6 Belmont AvePaterson, NJ 07522

Commercial

Last Sale Price
$21,301
Last Sale Date
Jan 5, 1982

Property Information

Block603
Lot26

Dwellings---
ZoningB-3
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,000
82%
Improvement Value:$4,900
18%
Total Assessment$27,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,422+4.0%
2024$1,368+9.5%
2023$1,249+7.2%
2022$1,165+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$21,301

To:

DeedBook 108, Page 598