Skip to content

187-189 Railway AvePaterson, NJ 07503

Last Sale Date
May 21, 2019

Property Information

Block7213
Lot8

Dwellings---
ZoningI-2
Sq Footage4,335
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,500
79%
Improvement Value:$10,500
21%
Total Assessment$50,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,548+3.9%
2024$2,452+9.5%
2023$2,238+7.2%
2022$2,088+1.0%
Property History

No events match the selected filters.