Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
76-78 California AvePaterson, NJ 07503
Last Sale Date
Mar 24, 1984
Property Information
Block7411
Lot13
Dwellings---
ZoningI-2
Sq Footage587
Acreage---
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$33,500
76%
Improvement Value:$10,600
24%
Total Assessment$44,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,247 | +3.9% |
| 2024 | $2,162 | +9.5% |
| 2023 | $1,974 | +7.2% |
| 2022 | $1,841 | +1.0% |
Property History
No events match the selected filters.