Skip to content

Main Bld 5kPaterson, NJ 07504

Last Sale Date
Jan 15, 2020

Property Information

Block8503
Lot1
QualifierC511
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
DescriptionCONDO 5K
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,600
12%
Improvement Value:$308,400
88%
Total Assessment$350,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,833+3.9%
2024$17,161+9.5%
2023$15,666+7.2%
2022$14,613-14.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0