Skip to content

329-331 E 21st StPaterson, NJ 07513

Last Sale Date
Mar 26, 1990

Property Information

Block8903
Lot25
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,200
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$53,100
24%
Improvement Value:$168,100
76%
Total Assessment$221,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,270+3.9%
2024$10,845+9.5%
2023$9,901+7.2%
2022$9,235+3.3%
Property History

No events match the selected filters.