Skip to content

382 E 21st StPaterson, NJ 07513

Last Sale Price
$24,769
Last Sale Date
May 26, 2015

Property Information

Block8917
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,458
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$51,600
26%
Improvement Value:$146,200
74%
Total Assessment$197,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,078+3.9%
2024$9,698+9.5%
2023$8,854+7.2%
2022$8,258+3.3%
Property History

No events match the selected filters.