Skip to content

391-393 20th AvePaterson, NJ 07513

Last Sale Date
Mar 22, 2002

Property Information

Block9007
Lot11
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPaterson City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class45
Description2 F 2G
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,112
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,100
25%
Improvement Value:$171,900
75%
Total Assessment$228,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,617+3.9%
2024$11,179+9.5%
2023$10,205+7.2%
2022$9,519+3.3%
Property History

No events match the selected filters.