Skip to content

26 Judith PlaceWayne, NJ 07470

Built 1954

Last Sale Price
$590,000
Last Sale Date
Feb 21, 2024

Property Information

Block1002
Lot17
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,936
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$97,700
46%
Improvement Value:$115,100
54%
Total Assessment$212,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,653+4.0%
2024$12,168+1.2%
2023$12,019+0.4%
2022$11,966+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$590,000

To:

Sq Ft1,936DeedBook 4707, Page 111

Property Sale

Sale
$238,000
DeedBook Q 143, Page 78

Property Built

Built

Year Built: 1954