Skip to content

26 Carlisle RdWayne, NJ 07470

Built 1978

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
Sep 26, 1994

Property Information

Block1109
Lot19
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionBI-LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,318
Acreage0.48

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$126,900
50%
Improvement Value:$125,900
50%
Total Assessment$252,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,031+4.0%
2024$14,455+1.2%
2023$14,278+0.4%
2022$14,215+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$275,000

To:

Sq Ft2,318DeedBook 137, Page 498

Property Built

Built

Year Built: 1978