Skip to content

9 Normandy DrWayne, NJ 07470

Built 1963

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block1111
Lot2
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage2,145
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$121,000
50%
Improvement Value:$122,500
50%
Total Assessment$243,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,479+4.0%
2024$13,923+1.2%
2023$13,753+0.4%
2022$13,692+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1963