Skip to content

37 Harmer TerrWayne, NJ 07470

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 22, 2010

Property Information

Block1115
Lot6
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,144
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$121,400
48%
Improvement Value:$131,600
52%
Total Assessment$253,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,043+4.0%
2024$14,467+1.2%
2023$14,289+0.4%
2022$14,226+2.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$390,000
DeedBook 492, Page 161

Property Sale

Sale
$219,000
DeedBook G 129, Page 419

Property Built

Built

Year Built: 1962