Skip to content

51 Weinmanns BlvdWayne, NJ 07470

Built 1962

Last Sale Date
Jan 4, 2016

Property Information

Block1119
Lot18
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16.5
DescriptionSPLIT LEVEL
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage---
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$122,200
51%
Improvement Value:$117,500
49%
Total Assessment$239,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,253+4.0%
2024$13,706+1.2%
2023$13,538+0.4%
2022$13,478+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962