Skip to content

102 Mac Donald DrWayne, NJ 07470

Built 1950

Last Sale Price
$510,000
Last Sale Date
Jul 21, 2021

Property Information

Block1214
Lot25
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionRANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,662
Acreage0.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$114,300
52%
Improvement Value:$103,600
48%
Total Assessment$217,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,956+4.0%
2024$12,460+42.6%
2023$8,737+0.4%
2022$8,699+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$510,000

To:

Sq Ft2,662DeedBook 4104, Page 52

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook O 127, Page 222

Property Built

Built

Year Built: 1950