Skip to content

118 Mac Donald DrWayne, NJ 07470

Built 1953

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 5, 2010

Property Information

Block1215
Lot42
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR-B
Sq Footage1,284
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$109,300
58%
Improvement Value:$78,800
42%
Total Assessment$188,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,184+4.0%
2024$10,756+1.2%
2023$10,624+0.4%
2022$10,577+2.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953