Skip to content

203 Mac Donald DrWayne, NJ 07470

Built 1955

Last Sale Price
$375,000
Last Sale Date
Dec 1, 2008

Property Information

Block1301
Lot47
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityWayne Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
DescriptionRANCH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage975
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$100,700
58%
Improvement Value:$74,000
42%
Total Assessment$174,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,388+4.0%
2024$9,989+1.2%
2023$9,867+0.4%
2022$9,823+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$375,000

To:

Sq Ft975DeedBook 1709, Page 9

Property Built

Built

Year Built: 1955